Hogyan húznak Jiang Zemin és a kínai Kommunista Párt kölcsönösen hasznot egymásból a Fálun Gong üldözése édekében
Előszó
A 38 év körüli Zhang Fuzhen asszony a Xianhe Park alkalmazottja volt, Pingdu városban, amely Shandong tartományban van. 2000 novemberében Beijingbe utazott, hogy a Fálun Gong ügyében egy kérvényt nyútjson be. Ezúton a rendőrség őrizetbe vette. A következőkről tanúk számoltak be: "A rendőrségen Zhang asszonyt levetkőztették, leborotválták a fejét, megkínozták és megalázták. Kinyújtott végtagjainál fogva egy ágyhoz kötözték, melyet még az alapvető szükségleteinek kielégítése céljából sem hagyhatta el. Mindezek után egy ismeretlen, méreggel dúsított kábítószert adtak be neki, injekció formájában. Amint befejezték a kábítószer befecskendezését, azonnal kibírhatatlan fájdalom kerítette hatalmába. Kezdetben minden erejéből megpróbált védekezni, majd hatalmas fájdalmak közepette lelte halálát. A 610-es iroda hivatalnokai az egész idő alatt jelen voltak és végignézték Zhang asszony haláltusáját.
A következő eset a 34 éves Yang Lirong asszonyról szól, aki a Hebei tartománybeli Dingzhou városának, Beimen utcai lakosa volt. Yang asszony Fálun Gong gyakorló volt. Emiatt a rendőrség gyakran zaklatta családtagjait. Egy további razzia alkalmával, 2002. februar 8-án este Yang asszony férje, aki a helybeli telekkönyvi hivatal sofőrje volt, traumatizált állapotba került, félve attól, hogy elveszti az állását. A rendkívüli nyomásnak, amit a rendőrség gyakorolt rá, nem tudott tovább ellenállni. Az azt követő nap reggelén, korán, azután, hogy idős szülei elhagyták a házat, megfojtotta a feleségét. Yang asszony tragikus módon húnyt el, és egy 10 éves fiút hagyott hátra. Röviddel ezután a férje feljelentette magát a rendőrségen. A rendőrség kiszállt a helyszínre és rögtön megvizsgálták az asszony holttestét. Több belső szervét is eltávolították, melyek gőzölögtek a melegtől, miközben testéből ömlött a vér. A rendőrállomás egyik tanúja a következőket mondta: “ez a vizsgálat nem egy holttesten, hanem egy élő emberen végrehajtott vizsgálat volt”.
Heilongjiang tartományban, a Wanjia munkatáborban úgy kötöttek fel egy 7 vagy 8 hónapos terhes asszonyt a csuklójánál fogva egy három méter magas gerendára, hogy a kötelet egy csigán keresztül lehetett fel és le húzni. A zsámolyt, amin kezdetben állt, eltávolították, úgyhogy szabadon lógott a levegőben. A rendőrök a kötél egyik végének meghúzásával felhúzták a terhes asszonyt majd hirtelen elengedve a kötelet, az asszony egy nagy rándulással a padlóra zuhant. Ezzel a kegyetlen módszerrel nemcsak addig kínozták, amíg elvetélt, de ami még szörnyűbb, a rendőrök arra kényszerítették férjét, hogy nézze végig a tortúrát.
Ezek a borzasztó, drámai események, melyek az üldözött Fálun Gong gyakorlókkal történtek meg, a mai modern Kínában zajlottak le. Ezek az esetek csak kis töredékét képzik a hat éve tartó folytonos üldözés számlálhatatlan eseteinek.
Az 1978-as reform és nyitás óta a kínai Kommunista Párt szüntelenül arra törekszik, hogy külsőleg pozitív és nyitott képet alkosson magáról. De éppen a brutalitás, az irracionalitás és a Fálun Gong gyakorlóknak évek óta tartó üldözésénél bevetett borzalmas eszközök mutatják meg a nemzetközi társadalmaknak a kínai Kommunista Párt igazi arculatát. A Fálun Gong üldözése a kínai KP nagy szégyenfoltjává nötte ki magát az emberi jogokkal kapcsolatosan. Miközben sokan hozzászoktak ahhoz, hogy az emberi jogok megsértésének okát a rendőrség alacsony szellemi színvonalára hárítsák és egyúttal azt a véleményt alakítsák ki, hogy a KP maga jelentős lépéseket tenne a fejlődés útján, a Fálun Gong üldözésének szisztematikus megszervezése a legmagasabb szinttől a legalsóbbig, melynek nyomait egész Kínában megtalálhatjuk, az emberek ezen illuzióját mégis teljesen megsemmisíti. Sokan törik a fejüket azon, hogy hogyan is lehetséges az, hogy Kínában ez a brutális, abszurd üldözés megtörténhet. Miért keverednek az emberek újra egy ördögi körbe, húsz évvel a kulturális forradalom befejezése után, miután a káosz megszünt és helyreállt a rend? Miért csak Kínában üldözik a Fálun Gongot, holott ez a módszer már több mint 60 országban elterjedt, és az igazságosság, a könyörületesség valamint a tolerancia elvein alapul. További kérdés, hogy tulajdonképpen milyen kapcsolatban vannak egymással Jiang Zemin és a kínai Kommunista Párt.
Jiang Zemin-nek nemcsak, hogy nincsenek különleges képességei, de nem is egy nemeslelkű ember. Ha a kínai KP - egy precíz erőszakgépezet, ami gyilkosságra és hazugságra alapul nem támogatta volna, semmi esetre sem lett volna abban a helyzetben, hogy ezt a népmészárlást, amiben nemcsak Kína, hanem más országok és érintettek, véghezvigye. Másrészt, ha ez a diktátor Jiang Zemin, aki soha sem hallgat másokra, kizárólag saját akaratát akarja érvényesíteni, nem lett volna, nem sikerülhetett volna a kínai KP-nak a nyítás és a világhoz való alkalmazkodás általános légkörében a történelmi áramlattal szemben eveznie. Éppen azért, mert Jiang Zemin és a kínai KP kölcsönösen támogatják egymást és egyébként is egy hullámhosszon mozognak egymással, - éppúgy mint egy lavina esetén, amikor a hegymászó hangjának rezgése rezgésbe hozza a havat, és ez katasztrófához vezet, - úgy volt lehetséges ezt a borzalmas üldözést megindítani.
Folytatás az "ÖTÖDIK KOMMENTÁR/2. rész" című bejegyzésben