Kilenc kommentár

OLVASÁSI ÚTMUTATÓ!!! Egy teljes Kommentár elolvasásához kérlek használjátok a Cimkéket! Pl. ha az Első Kommentárt olvasnátok, akkor kattintsatok a cimkéknél a '1._kommentár"-ra és akkor megjelenik az összes bejegyzés, ami az Első Kommentárral foglalkozik. A részek meg vannak számozva. Értelem szerűen az "1. rész" az első. Ha a megjelenő címekre kattintotok máris megjelenik a hozzá tartozó a tartalom. FIGYELEM! A Fálun Dáfá gyakorlók brutális üldöztetéséről szóló képgaléria kiskorú gyermekek számára sokkoló lehet. Ezért szerepel a címében a +18! megjegyzés!

A Fálun Dáfá brutális üldözése Kínában (+18)

Fálun Dáfá a világon

A Fálun Dáfá Magyarországon

Fálun Dáfá Hungary

Naptár

május 2025
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

HARMADIK KOMMENTÁR/3. rész

2010.01.15. 11:01 | forsomone | Szólj hozzá!

Utószó

Miért kell a KKP-nek szüntelenül azért harcolnia, hogy megtartsa hatalmát? Miért hiszi azt a KKP, hogy ameddig van élet, addig nem szűnik meg a harc? Miért öl embereket, miért teszi tönkre a környezetet, miért hagyja a parasztok többségét és városi lakosokat a KKP szemrebbenés nélkül a nyomorban élni?

Esetleg a kommunista ideológia az oka annak, hogy a KKP végtelen küzdelemben él? Nem teljesen. A kommunista párt egyik elve, a magántulajdon megszűntetése, melyet a KKP akkor próbált megszüntetni, mikor hatalomra került. A KKP úgy tartotta, hogy minden rossz forrása a magántulajdon. De az 1980-as években történő kereskedelmi reformot követően, újra engedélyezték a magántulajdont Kínában és ezt az alkotmány is védte. Mikor az emberek majd átlátnak a KKP hazugságán, akkor tisztán megpillanthatják, hogy az 55 évnyi uralkodása alatt, a KKP mások tőkéjét egyszerűen csak eltulajdonította.

A KKP azt állítja, hogy ő a „munkásosztály pionírja.” A célja az volt, hogy megsemmisítse a kapitalista osztályt. De az új KKP helyhatósági rendeletei, most engedélyezik a kapitalistáknak a pártba való belépést. KKP tagok már nem hisznek a pártban és a kommunizmusban sem és a KKP-nek már nincsenek meg a létfenntartáshoz szükséges feltételei. A kommunista párt már csak egy üres héj.

A hosszú időn keresztül folyó harcok azért voltak, hogy a KKP tagjai ne váljanak korruptá? Nem. A KKP 55 évnyi uralma alatt a korrupció, a sikkasztás, a törvénytelen magatartás és a nemzetet rongáló cselekmények a KKP tagjai között az egész országban elterjedtek. Az utóbbi években a körülbelül 20 millió párttagból Kínában mintegy 8 millió főt állítottak bíróság elé és ítéltek el korrupció vádjával. Minden évben körülbelül egy millió ember tesz panaszt amiatt, hogy valamelyik hivatalnok korrupt. 2004 januárjától egészen szeptemberéig a kínai valutabizottság 35 bankban és 41 vállalatnál vizsgálta meg a törvénytelen pénzátutalásokat  és $120 millió amerikai dollár értékben  fedtek fel törvénytelen tranzakciókat. Az utóbbi évek statisztikái azt mutatják, hogy több mint 4000 kínai kommunista párthivatalnok szökött ki Kínából sikkasztott pénzekkel. Az államtól elsikasztott pénzek összege, több milliárd amerikai dollára rúg.

Akkor az volt a küzdelmek célja, hogy növeljék ezáltal az emberek képzettségét, vagy nemzeti öntudatukat esetleg az, hogy növekedjen az állami ügyek iránti érdeklődésük? A válasz megint csak „nem.” A mai Kínában a materializmus nagymértékben eluralkodott és az emberek elhanyagolják a hagyományos erényeket, mint például amilyen az őszinteség is. A rokon átejtése vagy a barát becsapása, már szokássá vált. Ami az olyan fontos témákat illeti, mint például az emberi jogok vagy a Fálun Gong üldözése, a kínai embereket az ilyenek már meg sem érintik vagy nem mernek felszólalni. Az igazságról való hallgatás lett az új túlélési taktika Kínában. Eközben a KKP ismételten kihasználta a hazafiasság érzését a megfelelő alkalmakkor. A KKP például arra vett rá kínai embereket, hogy kövekkel dobálják meg az Egyesült Államok Nagykövetségét és amerikai zászlókat égessenek el. A KKP a kínai embereket vagy úgy kezelte, mint egy szófogadó tömeget, vagy mint egy erőszakos bandát, de soha nem úgy, mint emberi jogokkal rendelkező polgárokat. A bázisát annak, hogy az emberek tudata megemelkedhessen (fejlődhessen), a kultúrális fejlődés képezi. A Konfuciusz és Menciusz morális alapelvei, több ezer évre megteremtették a morális normákat és alapelveket. „Ha mindezeket az [morális] elveket elhagyja az emberiség, akkor az embereknek nem lenne olyan törvénye, melyet követhetnének és nem tudnák megkülönböztetni a jót a rossztól. Elveszítenék az irányt… a Tao (Út, Irány) megsemmisülne.” [15]

A KKP osztályharcának célja az, hogy állandó káosz keletkezzen, amiben magát egyértelműen úgy tüntetheti fel, hogy ő Kína egyetlen uralkodó pártja, és a pártideológiát használja fel az emberek kontrollálására. Az állami intézetek, a hadsereg és a média, ezek mind csak eszközök a KKP kezében, mely által kegyetlen diktatúráját fenntarthatja. A KKP-nek - ami egy gyógyíthatatlan betegséget hozott magával Kínába - a saját végzetébe rohanása,  szétesése,  elkerülhetetlennek látszik.

Egyes emberek amiatt aggódnak, hogy az országban káosz tör ki, ha a KKP szétesik. Ki fogja helyette Kínát kormányozni? Kína 5000-éves történelméhez viszonyítva a KKP 55 évig tartó uralma, csak olyan rövid volt, mint egy rövid ideig tartó gomolyfelhő átvonulása. De sajnos a KKP ezen kis ideig tartó uralma alatt, teljesen öszetörte a hagyományos kínai hitet és értékrendszert; megsemmisítette a tradicionális morális alapelveket és a szociális struktúrát; az emberek közti szeretetet és gondoskodást felváltotta a gyűlölet és a harc; az ég, a föld és a természet tiszteletét felváltotta „az emberek uralják a természetet“  arrogáns gondolkodásmód. Ezek a pusztítások elsivatagosították a szociális, morális és ökológiai egyensúlyt, ami Kínát nagy válságba döntötte.

A kínai történelemben, minden jelentősebb vezető a kormány felelősségének tekintette az emberek szeretetét, ellátását és oktatását. Az ember természete alapvetően jó és a kormány feladata ezt a természetét az embernek ébren tartani. Menciusz azt mondta, hogy : „Ez az emberek útja: azok, akik elegendő jövedelemmel rendelkeznek, azoknak állhatatos szívük van, de azok akiknek nincs elegendő jövedelmük, azoknak a szíve nem lesz állhatatos.” [16] Az oktatás, a gazdaság virágzása nélkül, nem lehet sikeres. Azokat a zsarnok vezetőket, akik nem szerették a népet és megölték az ártatlanokat, azokat a kínai emberek lenézték. 

Kína 5000 éves történelme során, sok könyörületes vezető bukkant fel, mint például: az antik időkben Yao császár és Shun császár, a Zhou dinasztia idején Wen és Wu császár, a Han dinasztiában volt Wen és Jing császár, a Tang dinasztia uralma alatt volt Tang Taizong császár és a Qing dinasztiában volt Qianlong császár. A jólét ezen dinasztiák uralma alatt, onnan eredt, hogy a kormány az égi Tao-t követte, a középutat járta és békére, valamint harmóniára törekedett. Egy jószívű vezető tulajdonságai a következők: példás és erényes embereket alkalmaz maga körül, nyitott a különböző vélemények iránt, az  igazságosságot és békességet támogatja és megadja az embereknek azt, amire szükségük van. Így az állampolgárok tisztelni fogják a törvényeket, illendően fognak viselkedni, boldogan fognak élni és eredményesen fognak dolgozni.

Ha a világban lejátszódó eseményeket figyeljük, gyakran felmerül a kérdés, hogy mi határozza meg, hogy egy állam virágozni fog vagy el fog tűnni, habár azt tudjuk, hogy egy nemzet felemelkedésének illetve hanyatlásának megvannak az okai. Amikor a KKP megszűnik, várható lesz, hogy Kínába újra visszatér a béke és harmónia. Az emberek újra igazságosak, jótékonykodók, szerények és toleránsak lesznek; a kormány újra foglalkozni fog a nép alapvető szükségleteivel és minden foglalkozás virágozni fog.

 

 Jegyzetek

[15] írta Kang Youwei-ből, „Politikai írások gyűjteménye“, 1981, Zhonghua Zhuju.

[16] Menciusz  írta.

 

Címkék: kína fálun gong 3. kommentár fálun dafa kínai kommunista párt kilenc kommentár

A bejegyzés trackback címe:

https://kilenckommentar.blog.hu/api/trackback/id/tr611674105

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása